Twinson tarasy

Wsporniki tarasowe

Tarasy instalowane na wspornikach to  praktyczna technologia, która łączy w sobie możliwości szybkiego i solidnego wykonania. Polega na zastosowaniu specjalnych podstawek lub wsporników o regulowanym zakresie wysokości. Możliwość stosowania korektorów spadku możliwa ułożenie trasów nawet na podłożach o znacznym nachyleniu.

Główne zalety

 • Szybkie odprowadzenie wody szczeliny pomiędzy płytami lub deskami umożliwiają wodzie swobodny i szybki odpływ z powierzchni posadzki. Woda nie zalega na powierzchni.
 • Dodatkowa izolacja termiczna. System wsporników regulowanych zapewnia lepszą izolację termiczną. Pustka powietrzna pomiędzy posadzą a izolacją powoduje stałą cyrkulację powietrza co zwiększa żywotność właściwości izolacyjnych membrany.
 • Instalacje pod tarasem Podniesione posadzki na wspornikach regulowanych umożliwiają prowadzenie instalacji pod posadzką. Wszystkie kable można swobodnie położyć pod nią i mieć w każdej chwili do nich dostęp.
 • Niższy ciężar. Posadzka nie wymaga wykonania wielu ciężki klejonych warstw. Posadzki podniesione na wspornikach regulowanych charakteryzują się lekką konstrukcją co korzystnie wpływa na koszty realizacji.
 • Równa powierzchnia. Używając regulowanych wsporników tarasowych wyrównywanie poziomu posadzki jest niezwykle proste. Konstrukcja jest stabilna i idealnie równa.

Podstawki tarasowe

Podstawki tarasowe pod płyty doskonale sprawdzą się w budowie tarasów wentylowanych bez klejenia, takich, które układane są na sucho.  Podstawki pod płyty mają stałą wysokość. Można jednak nakładać jedna na drugą przez co piętrowane dają wielokrotność swojej podstawowej wysokości. Ponadto niewielkie nierówności / wysokości można zmieniać za pomocą gumowych podkładek 1,5 mm lub podkładkami z granulatu gumowego SBR 3 i 8 mm.

Zalety

Piętrowalne
Możliwość piętrowania podstawek (nie dotyczy podstawki 2 mm).

Wytrzymałe
Podstawki wytrzymałe na duże obciążenia.

Modułowe
Możliwość dostosowania do krawędzi tarasu.

Różne materiały
Niewidoczna w szczelinie podstawka DDP 002 lub cicha podstawka gumowa DDP 008.

Do wyboru mamy 6 podstawek o 5 różnych wysokościach.

 • 2 mm – DDP 002 – czarna i transparentna, z tworzywa sztucznego
 • 8 mm – DDP 008 – czarna, gumowa
 • 10 mm – DDP 010 – czarna, z tworzywa sztucznego
 • 15 mm – DDP 015 – czarna, z tworzywa sztucznego
 • 16 mm – DDP 016 – czarna, z tworzywa sztucznego

Materiały do pobrania

Dokumenty
Instrukcja skrócona
Karty techniczne
Materiały marketingowe
Katalog DD GROUP 2023
Ulotka DD PEDESTALS 2023

Wsporniki Spiral

Wsporniki regulowane spiralne pod legary są przeznaczone do rozwiązań gdzie wymagana jest płynna regulacja wysokości a równocześnie jak najmniejszej wysokości tarasu od podłoża. Wsporniki tarasowe serii spiral, mają możliwość regulacji wysokości tarasu j od 10 mm aż do 210 mm. Jego skokowa regulacja działa poprzez obracanie dwóch połówek wspornika w przeciwnych kierunkach. Powoduje to przeskakiwanie kolejnych ząbków i podwyższenie lub obniżenie wspornika o 1 mm. Podobnie jak pozostałe wsporniki i podstawki, wspornik regulowany SPIRAL przygotowany jest do pracy zarówno z legarami z każdego tworzywa (drewno, PVC, aluminium itp) jak i płytami tarasowymi. Do wsporników tej serii zaprojektowano praktyczny korektor podstawy. Pozwala on zastosować wspornik na powierzchniach w dość sporych spadkach i dopasować kąt nachylenia konstrukcji nawet o 8%. A dodając do tego głowicę samopoziomującą LE 6% można uzyskać regulację spadku aż do 14 %.

Zalety

Niskie wysokości
Zakres regulacji już od 10 mm.

Wytrzymałość
Wsporniki wytrzymałe na duże obciążenia.

Regulacja wysokości
Schodkowa regulacja wysokości co 1 mm.

Proste w użyciu
Bardzo proste i szybkie w użyciu.

Głowica samopoziomująca
samoczynnie koryguje nachylenie podłoża
o 0-6%.

Materiały do pobrania

Dokumenty
Instrukcja skrócona
Karty techniczne
Materiały marketingowe
Katalog DD GROUP 2023
Ulotka DD PEDESTALS 2023

Seria Standard

Wsporniki tarasowe serii Standard to idealne rozwiązanie do podparcia płyt tarasowych ceramicznych, kamiennych, betonowych, wszelkiego rodzaju krat konstrukcyjnych, legarów tarasów drewnianych czy kompozytowych oraz innych elementów nawierzchni takich jak podłogi, chodniki czy pomosty. Seria STANDARD posiada płynną regulację wysokości. Wykonuje się ją poprzez wzajemne przekręcanie śruby z jej kołnierzem (szary element wspornika).

STANDARD dzieli się na 4 podstawowe zakresy plus możliwość przedłużenia tuleją dystansową S 100 mm:

 • 30 – 45 mm – DDP 030-045
 • 45 – 70 mm – DDP 045-070
 • 70 – 120 mm – DDP 070-120
 • 120 – 220 mm – DDP 120-220
 • 220 – 320 mm – DDP 220-320
 • 320 – 420 mm – DDP 320-420

Zalety

Głowica samopoziomująca
Samoczynnie koryguje nachylenie podłoża o 0-7%.

Uniwersalny zakres wysokości
Zakres regulacji wysokości od 30 do 420 mm.

Wysokie obciążenie
Wsporniki wytrzymałe na duże obciążenia.

Regulacja wysokości w nakrętce
Reguluj wysokość z łatwością.

Uniwersalność
Duży wybór akcesoriów towarzyszących.

Budowa wsporników

1.

Adapter do legara
Montowane do kapelusza wspornika umożliwiają montaż legara poprzez wkręty

2.

Podkładka gumowa

3.

Głowica samopoziomująca

4.

Śruba z kapeluszem
W którym znajdują się otwory do montażu adaptera. Odpowiednio wyprofilowany gwint śruby zapobiega jej samoczynnemu obracaniu się.

5.

Nakrętka do regulacji
Wysokości śruby wspornika regulowanego, a przez to całego tarasu.

6.

Stabilna podstawa o średnicy 168 mm
To solidny fundament tarasu, który wytrzyma obciążenia sięgające nawet 1000 kilogramów

Materiały do pobrania

Dokumenty
Instrukcja skrócona
Instrukcja
Karty techniczne
Instrukcja skrócona STANDARD DDP RPL - Podpora legara na fundament wbijany
Instrukcja skrócona - Montaż krzyżyka dystansowego K3 K5
Materiały marketingowe
Katalog DD GROUP 2023
Ulotka DD PEDESTALS 2023

Seria RAPTOR

Wsporniki RAPTOR są rozwiązaniem dedykowanym specjalnie do poziomowania legarów pod tarasy oparte na legarach. Dzięki tej specjalizacji oferujemy systemowe rozwiązanie wysokiej jakości które jest jednocześnie atrakcyjne cenowo na tle innych rozwiązań systemowych o szerszym zakresie stosowania. Nasze wsporniki klinowe mają największą na rynku podstawę, dzięki czemu stabilnie ustawione są na powierzchni posadzki podstawowej. Regulacja wysokości odbywa się w sposób schodkowy – co 1 mm.

Wsporniki serii RAPTOR można podzielić na 8 zakresów wysokości:

 • 15 – 35 mm – RAPTOR S
 • 35 – 65 mm – RAPTOR M
 • 65 – 95 mm – RAPTOR L
 • 95 – 125 mm – RAPTOR XL
 • 125 – 155 mm – RAPTOR XL1
 • 155 – 185 mm – RAPTOR XL2
 • 185 – 215 mm – RAPTOR XL3
 • 215 – 245 mm – RAPTOR XL4

Zalety systemu

Do każdego ze wsporników można zastosować elementy dodatkowe. Akcesoria te pomagają w dodatkowej regulacji nachylenia posadzki czy różnego rodzaju zabezpieczeń np. akustycznych czy ochronnych hydroizolacji.

Systemowe rozwiązanie już od 15 mm

Systemowa podkładka ochronna i korektor nachylenia przystosowane również do najniższego zestawu z regulacją od 15 mm*.

*- zakres regulacji wspornika zmienia się w zależności od użytego dodatku o jego grubość (o 2 mm dla podkładki ochronnej i o 10 mm dla korektora nachylenia).

Boczny uchwyt do montażu legara

Możliwość przymocowania legara z boku zamiast od góry przyspiesza montaż. Pozwala też uniknąć problemów z główkami wkrętów na powierzchni legara, które mogą wypaś w miejscu łącznika lub wkręta do desek.

Stabilność podparcia

Rozmiary elementów systemu gwarantują najlepszą stabilność na rynku, wymiary bazowej podstawy wspornika to 120 x 120 mm, a szerokość klinów to prawie 60 mm.

Niespotykana wytrzymałość do 1000 kg na jeden wspornik*

Wytrzymała konstrukcja wspornika daje solidne podparcie w każdych okolicznościach montażu, szczególnie tam, gdzie materiały konstrukcyjne pozwalają na zwiększenie rozstawu pomiędzy wspornikami**.

*- szczegółowe informacje na temat wytrzymałości w specyfikacji technicznej.
**- należy bezwzględnie przestrzegać zaleceń producenta legarów i desek w zakresie odległości pomiędzy legarami i punktami podparcia wzdłuż legara

Wszystkie elementy systemu wsporników pod tarasy RAPTOR wyposażone są w otwory montażowe.

Pozwalają one na różne opcje przytwierdzania wsporników do podłoża, przytwierdzana klina do podstawy oraz przytwierdzania klina do legara.

Montaż wsporników do podłoża nie jest obowiązkowy. W sytuacji ustawiania wsporników na hydroizolacji wręcz niemożliwy. W przypadku montażu legarów na podłożach twardych typu drewno, beton itp. można opcjonalnie przytwierdzić podstawy do podłoża, choć nie jest to czynność obowiązkowa.

Ustawioną wysokość klina można również zablokować przy użyciu wkręta z łbem stożkowym. Specjalne otwory na powierzchni klina pozwalają na to bez ryzyka, że główka wkręta będzie wystawać powyżej powierzchni klina.

Materiały do pobrania

Dokumenty
Instrukcja skrócona
Instrukcja
Specyfikacje techniczne
Karty techniczne
Materiały marketingowe
Katalog DD GROUP 2023
Ulotka RAPTOR

Seria MAX

Regulowany wspornik tarasowy MAX przystosowany jest do montażu zarówno tarasów z płyt jak i z desek czy to drewnianych czy kompozytowych. Seria ta sprawdzi się doskonale zarówno w budowie standardowych tarasów jak również innych konstrukcji o większych wymaganiach. Obok zastosowania w budownictwie przemysłowym, regulowane wsporniki MAX stosowane są często w specjalistycznych projektach miejskich, takich jak fontanny miejskie, bulwary, deptaki czy wysokie posadzki specjalnego przeznaczenia.

Wsporniki tej serii podzielone zostały na 3 podstawowe zakresy wysokości a do najwyższego z nich można dodać tuleję przedłużającą DS 200 mm i wtedy otrzymamy kolejne 3 wysokości sięgające aż 950 mm.

Poniżej podział ich wszystkich:

 • 45 – 75 mm – MAX 045-075
 • 75 – 150 mm – MAX 075-150
 • 150 – 350 mm – MAX 150-350
 • 350 – 550 mm – MAX 350-550
 • 550 – 750 mm – MAX 550-750
 • 750 – 950 mm – MAX 750-950

Porównując wszystkie serie wsporników tarasowych DD Pedestals, seria MAX jest bezkonkurencyjna w kwestii wysokości oraz wytrzymałości. 

Bez problemu podniesiesz taras nawet do 95 cm z zachowaniem jego stabilności. Dodatkowym akcesoria umożliwiają szersze zastosowanie wsporników.

Ich szeroka podstawa bo aż 210 mm oraz dodatkowe elementy stabilizujące pozwalają znieść pojedynczemu wspornikowi typu MAX obciążenie użytkowe nawet 1000 kg! Obciążenie niszczące jest prawie dwukrotnie większe. 

Główne zalety

 • Najwyższy taras wentylowany.
 • Bez problemu podniesiesz taras nawet do 95 CM z zachowaniem jego stabilności. Dodatkowym wyposażeniem uzupełnisz funkcjonalność wspornika.
 • Bezkompromisowa stabilność.
 • Szerokość podstawy 210 mm oraz dodatkowe elementy stabilizujące pozwalają znieść pojedynczemu wspornikowi typu MAX obciążenie nawet 1000 kg!
 • Taras, który sam się poziomuje.
 • Praktyczny korektor podstawy pozwala zastosować wspornik na powierzchniach w spadkach i dopasować kąt nachylenia konstrukcji nawet o 8%. A dodając do tego głowicę samopoziomującą LE 6% można uzyskać regulację spadku aż do 14 %

Materiały do pobrania

Dokumenty
Instrukcja skrócona
Instrukcja
Karty techniczne
Materiały marketingowe
Katalog DD GROUP 2023
Ulotka DD PEDESTALS 2023